Pożywienie powinno być lekarstwem, lekarstwo pożywieniem (Hipokrates).

Woda

Woda

kwi 4, 2017

Bardzo ważna jest woda.

Musisz nawadniać swój organizm. Z dwóch powodów: aby dostarczyć przez wodę odpowiednie minerały i wydalić toksyny, które w tym czasie obficie się uwalniają.

Uwagi dotyczące wody dotyczą wszystkich naszych Etapów zmiany stylu jedzenia (oczyszczanie, odkwaszanie, wzmocnienie i stabilizacja). Woda ma spełniać swoją rolę w 100%, a nie, jak dzieje się to dotychczas – tylko w 30%. Chodzi w głównej mierze o to, że większość wód butelkowanych i wodociągowych przyswajana jest przez nasz organizm zaledwie w 30 procentach. Jak to zmienić?

zdrowe odżywianie więcej informacji

Musisz zwrócić uwagę na parametry wody, którą pijesz.

Najlepiej by było, gdyby to była woda alkaliczna, czyli o ph powyżej 7,0. Woda powinna mieć ujemny redox (cechy antyutleniające), posiadać charakter wody strukturalnej (struktura molekularna o klastrach 6-cząsteczkowych) i mieć niskie napięcie powierzchniowe. Temperatura wody nie może być zbyt niska, gdyż organizm musi wydatkować dużo energii na jej podgrzanie.

 Gdzie kupić taką wodę? Gdzie ją znaleźć?

Na naszym rynku dostępna jest woda „Jantar” ze źródła w Kołobrzegu oraz woda „Jawa” ze źródła w Humniskach koło Krosna (można ją kupić przez Internet). Jest również woda o nazwie „Potencjałka”, która również jest dostępna przez Internet. Pozostałe wody możesz alkalizować dodając saszetki z piasku z koralowca (dostępne przez Internet) lub granulki z krzemianów i kryształy kwarcu. Możesz również zaopatrzyć się w specjalne jonizatory wody.

Ile masz pić tej wody? Trudno określić, gdyż wpływa na to wiele czynników. Najlepiej od 1,5 litra do 3 litrów. Zależy to od Twojego pożywienia, które też zawiera wodę, od ilości Twojego potu, od czynników atmosferycznych, od ruchu i indywidualnego zapotrzebowania na wodę. Najczęściej przyjmuje się, że na 1 kg ciała powinno się pić 30 ml wody. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i pragnienia. Postaraj się pić rano wodę z cytryną i pół godziny przed każdym posiłkiem 1 szklankę wody. Po posiłku napoje możesz pić dopiero po upływie godziny.

Obejrzyj poniższe filmy, w których Jerzy Zięba opowiada właśnie o wodzie.

 

Pozdrawiam.

Marek Grabowski

biznes internetowy i zdrowie