Pożywienie powinno być lekarstwem, lekarstwo pożywieniem (Hipokrates).

Tarczyca i jod

Tarczyca i jod

sty 1, 2017

Od kilku lat coraz więcej znajomych narzeka na tarczycę. Niedoczynność tarczycy, Hashimoto stały się chorobami tak często spotykanymi, że zakrawa to na epidemię. Endokrynolodzy są bezradni, tym bardziej, że medycyna akademicka uznaje te choroby, jako nieuleczalne i zajmuje się głównie leczeniem objawów.

Tymczasem jest wiele informacji wskazujących na to, że można pomóc. Problem jest jednak niezwykle delikatny i skomplikowany, gdyż do organizmu trzeba podejść całościowo i zająć się nie tylko tarczycą, ale… nadnerczami. Ważny jest również poziom jodu w naszym organizmie. Okazuje się, że jod występuje w dwóch formach:

  • Jod organiczny (radioaktywny.
  • Jod nieorganiczny, nieradioaktywny.

Jest to o tyle ważne, że ok. 100 lat temu jod stosowany był na wiele schorzeń i działał rewelacyjnie. Oczywiście mowa tu o jodzie organicznym. Obecnie jod organiczny został uznany za ten szkodliwy i stosuje się teraz jod radioaktywny, co prowadzi do wielu skutków ubocznych.

Jak działa tarczyca i co zrobić, by sobie pomóc, nie tylko w tej chorobie, pokazują poniższe filmy. Jerzy Zięba opowiada w nich (webinar dla PAZ), jak działa tarczyca, jakie hormony są ważne i co powinniśmy badać. Opowiada również o nadnerczach.

Filmy te powinien obejrzeć każdy, nie tylko chorzy na tarczycę. Wiedza jest podana w łatwy, prosty sposób i jest wstrząsająca niestety.

 

 

 

 

 

 

Ciekawe, prawda?

Krysia i Marek

 zdrowe odżywianie więcej informacji