Pożywienie powinno być lekarstwem, lekarstwo pożywieniem (Hipokrates).

Odżywianie włosów i paznokci

Odżywianie włosów i paznokci

sie 6, 2015

W ofercie Wellness by Oriflame mamy  Kompleks odżywczy do włosów i paznokci – suplement diety.

Jego cena standardowa w katalogu wynosi 74,90 zł. Dla nas (konsultantów) cena jest o 20% mniejsza – 59,92 zł.

Co to jest ten Kompleks?

Czy warto kupić go za 59,92 zł?

Jeśli chcesz odpowiedzi na te pytanie, czytaj dalej.

Jest to produkt odpowiedni zarówno dla kobiet i mężczyzn będący odpowiedzią na 3 różne problemy:

 • Wypadanie włosów
 • Łamliwe i pozbawione blasku włosy
 • Łamliwe paznokcie

Wynikające z:

 • Przyczyn hormonalnych: okres po ciąży i karmieniu piersią, menopauza
 • Stylu życia: palenie papierosów, stres,  złe nawyki żywieniowe, zmiany sezonowe, utrata wagi, przybranie na wadze

Kompleks Odżywczy do Włosów i Paznokci Oriflame zawiera

 

Unikatowa formuła Kompleksu, gwarantuje niezbędne składniki odżywcze dla silnych paznokci i zdrowych włosów. Kompleks zawiera takie składniki, jak:

 • Lizyna, aminokwas zasadowy jest  niezbędna do budowy wszystkich protein. Lizyna to związek, którego zadaniem jest redukcja enzymu 5-alfa Reductase (wchłania go nie pozwalając na produkcję DHT, które jest  odpowiedzialne za łysienie androgenowe). Podczas komponowania naszej codziennej diety, oprócz odpowiedniego spożycia aminokwasów, powinniśmy zwracać szczególną uwagę również na ich wzajemną równowagę. Brak lub niska zawartość choćby jednego aminokwasu egzogennego uniemożliwia wykorzystanie pozostałych aminokwasów do syntezy białka. Suplementację L-lizyną zaleca się osobom: na diecie wegańskiej, wegetariańskiej, odchudzającej, niskobiałkowej, ciężko pracującym fizycznie, narażonym na stres, dbającym o swój wygląd, mającym problemy z wypadaniem włosów. L-lizyna zapobiega wypadaniu włosów, szczególnie w połączeniu z żelazem.
 • Witamina C, która posiada właściwości antyoksydacyjne, wpływa na syntezę kolagenu i prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Odgrywa istotną rolę w metabolizmie. Witamina C wspomaga wchłanianie żelaza.
 • Ekstrakt z jabłka. W jabłku zawarta jest  pirocyjanidyna B-2 – substancja, która wyraźnie wpływa na cykl wzrostu włosa. Ta molekuła hamuje enzymy skalpu (mieszki włosowe) odpowiedzialne za utratę włosów. Jej stosowanie powoduje: wzrost liczby włosów w tym znaczne zwiększenie ilości włosów dojrzałych zwiększenie średnicy włosa, aktywacje mieszków włosowych, zapobieganie utracie włosów. Procyjanidyna z jabłek sprawia, że włosy są mocniejsze.
 • L-cysteina, która stanowi 8% składu włosów. Jej działanie polega na: ochronie komórek przed toksynami, bierze udział w procesie wytwarzania kolagenu ma niebagatelny wpływ na wygląd i strukturę włosów ( jej molekuły wiążą się ze sobą formując cysteinę niezbędną do powstawania keratyny, głównego składnika włosów).  L-cysteina to składnik włosów i paznokci, który wzmacnia je i dodaje im sprężystości. L-cysteina jest istotną częścią keratyny. Im wyższe poziomy L-cysteiny w tkance, tym silniejsze włosy i paznokcie. L-cysteina wiąże inne białka tworząc tym samym łodygę włosa. Ogólnie, im grubsza powłoka keratyny, tym zdrowsze włosy i paznokcie. Martwe komórki znajdujące się na zewnątrz chronią żywe komórki znajdujące się w rdzeniu.
 • Żelazo – związane jest z oddychaniem komórkowym dostarczającym energii komórkom macierzystym, w której powstaje włos oraz  jest niezbędne dla działania enzymu wpływającego na budowę i tempo wzrostu włosa. Żelazo wzmacnia paznokcie oraz zapobiega utracie włosów i wpływa na wzrost nowych u osób z nieznacznym jego niedoborem.

Kompleks Odżywczy do Włosów i Paznokci Oriflame

Jak stosować:

 

 • 2 tabletki dziennie, przyjmuj w tym samym czasie.
 • Terapia trwa 12 tygodni.
 • Mogą być zażywane razem z WellnessPackiem.
 • Po 12 tygodniach należy zrobić 3 tygodniową przerwę między seriami.
 • Jeśli to konieczne, kontynuuj terapię

2 tabletki dziennie, należy połknąć w tym samym czasie – najczęstszym powodem nie osiągania dobrych wyników stosując tego typu suplementy diety jest zapominanie o regularnym przyjmowaniu. Dlatego też, ważne jest wyrobienie dobrych nawyków żywieniowych. Przyjmowanie 2 tabletek w tym samym czasie co posiłek (np. śniadanie) sprawi, że łatwiej będzie o tym pamiętać.

Czy można go brać razem z Wellness Pack? Tak. Wellness Pack zawiera inne istotne składniki odżywcze dla zdrowych włosów i paznokci (takie jak biotyna, miedź, selen, jod, cynk) i nie ma ryzyka przedawkowania.

Pomiędzy seriami zrób sobie 3 tygodniową przerwę – w przeciwieństwie do Wellness Packa, Kompleks Odżywczy do Włosów i Paznokci – suplement diety powinien być brany seriami.

Ponieważ włosy rosną około 1 centymetra na miesiąc a paznokcie 3mm, musisz uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na pierwsze rezultaty; Pamiętaj o przyjmowaniu 2 tabletek suplementu każdego dnia przez okres minimum 3 miesięcy. Przyjmowanie jednej tabletki dziennie nie ma sensu – aby dostrzec efekty, trzeba przestrzegać zalecanych dawek.

Dwie tabletki Kompleksu zawierają:

 • L-lizyna 200 mg
 • L-cysteina 50 mg
 • Ekstrakt z jabłek, Procyjanidyna B2 140 mg
 • Żelazo 7 mg
 • Witamina C 30 mg

Na koniec powtórzę:

Czy warto kupić go za 59,92 zł?

Warto. Prawda?

 

Cena opakowania wg ceny katalogowej: 74,90 zł.

Liczba tabletek w opakowaniu – 42 szt.

Chcesz kupić taniej? Zapraszam tutaj.

 

 

 

Powodzenia i zdrowia  życzymy.

Krystyna Szajewko-Grabowska i Marek Grabowski

 

baner na blog 3

One comment

 1. Ubuntu VPS /

  Niedobor skladnikow odzywczych  moze niekorzystnie wplywac na stan wlosow i paznokci. Dlatego wlasciwie zbilansowany jadlospis oraz spozywanie 1,5 – 2 litrow wody korzystnie wplywaja na procesy zachodzace przy udziale dostarczanych wraz z pozywieniem skladnikow mineralnych oraz witamin.