Pożywienie powinno być lekarstwem, lekarstwo pożywieniem (Hipokrates).

Batony Proteinowe Natural Balance

Batony Proteinowe Natural Balance

lip 18, 2015

Odpowiedz mi na pytanie:

Czy znasz przekąskę, która…

 • Świetnie smakuje?
 • Jest w 100% naturalna?
 • Nie powoduje nagłego wzrostu poziomu cukru?
 • Nie zawiera sztucznych aromatów, barwników, ani substancji słodzących?
 • Zawiera tylko 150 kalorii?
 • Jest bogata w białko oraz błonnik?

Ja znam. Taką przekąską są nowe produkty Wellness by Oriflame – Batony Natural Balance.

 

batony Wellness by Oriflame

 

BATONY NATURAL BALANCE są dowodem na to, że słodka przekąska MOŻE być zdrowa! Batony mogą zastąpić każdy deser, można je zabrać ze sobą w każde dowolne miejsce.

Mamy dwa smaki:

 • Baton Natural Balance z kawałkami owoców – kod: 25386
 • Baton Natural Balancez kawałkami czekolady – kod: 25385

Zapytasz pewnie: Dlaczego te batony mają być takie wyjątkowe? Jakie korzyści będę mieć z tych batonów?

Już wymieniam te korzyści;

 1. Są bogate w białko, przez co zapewniają długotrwałe uczucie sytości.
 2. Są bogate w błonnik, bo zwierają cztery zboża wspomagające trawienie (jęczmień, owies, pszenicę, ryż).
 3. Zawierają w 100% naturalne składniki. Nie zawierają sztucznych barwników, konserwantów oraz substancji słodzących i surowców modyfikowanych genetycznie (non-GMO).
 4. Posiadają niski indeks glikemiczny (IG) – zwiększają energię i koncentrację.
 5. Mają tylko 150 kcal, co jest równowartością dwóch szklanek odtłuszczonego mleka!

Wystarczy?

 

 Poziom IG

 

Batony Natural Balance pozwalają utrzymać stabilny poziom cukru we krwi, dzięki niskiemu Indeksowi Glikemicznemu, który wskazuje, w jaki sposób zmienia się poziom cukru we krwi po spożyciu węglowodanów. IG wyraża się w odniesieniu do zmiany poziomu cukru we krwi wywołanej czystą glukozą (IG 100).

 • Produkty o niskim IG (<55) zawierają węglowodany złożone lub „wolne”, które powodują powolny i długotrwały wzrost poziomu cukru we krwi oraz dostarczają energii na długi czas.
 • Produkty o wysokim IG zawierają węglowodany proste lub „szybkie”, które powodują szybki i wysoki wzrost poziomu cukru we krwi, który równie szybko opada, powodując uczucie braku energii.

Jaki jest skład tych batonów? skład batonów wellness by oriflame

 

Tylko naturalne składniki najwyższej jakości.

Batony składają się z naturalnych składników takich jak mleko, zielony groszek, soja, jęczmień, owies, ryż i pszenica. Zawierają jedynie naturalne aromaty i barwniki (takie jak proszek z buraka dla batonów z kawałkami owoców lub kakao dla batonów z kawałkami czekolady).

Batony Oriflame zawierają białko pochodzące z trzech źródeł: z zielonego groszku, serwatki oraz soi dla zachowania optymalnego poziomu aminokwasów

Większość produktów dostępnych na rynku zawiera tylko jedno źródło białka. Zróżnicowanie źródeł odżywiania przynosi większe korzyści niż czerpanie z jednego źródła. Wegetariańskie źródła białka takie jak zielony groszek czy soja są korzystne zarówno ze zdrowotnego jak i rozwojowego punktu widzenia.

Mleko / białko serwatki i izolat białka sojowego posiadają najwyższy możliwy wskaźnik aminokwasów skorygowany względem trawienia białek.

Badania wykazały, że izoflawon genisteina pochodzący z soi może zmniejszać ryzyko zachorowania na raka jelita grubego.

Batony zawierają błonnik pochodzący z różnych typów ziaren.

Posiadają niski indeks glikemiczny - ok. 40 (41 dla batonów czekoladowych, 44 dla batonów z owocami; indeks poniżej 55 uważa się za niski), co pozwala na zachowanie stabilnego poziomu cukru we krwi. W zależności od rodzaju ziaren wyróżniamy błonnik rozpuszczalny oraz nierozpuszczalny.

 • Błonnik rozpuszczalny, pochodzący głównie z owsa i jęczmienia, przyjmuje w żołądku formę żelu, który spowalnia proces jego opróżniania, dzięki czemu mamy poczucie sytości na dłużej. Błonnik rozpuszczalny pomaga również w pozbyciu się nadmiaru cholesterolu.
 • Błonnik nierozpuszczalny pochodzący z ziaren ryżu i pszenicy, łączy się z wodą i dodaje produktom objętości, bez dostarczania dodatkowych kalorii. To przyczynia się do uczucia sytości i poprawia trawienie

 

 dodatki w batonach wellness by oriflame

 

Obydwa batony zawierają w 100% naturalne aromaty.

 • W batonie z kawałkami owoców, smaki i aromaty pochodzą z granatu, jagód acai i borówki.
 • W batonie z kawałkami czekolady smak i aromat pochodzi z ziaren kakaowca.

Składniki te nie tylko wyśmienicie smakują… znane są również ich właściwości antyoksydacyjne.

 •  Jagoda acai znajdująca się w naszym batonie jest jednym z owoców o bardzo pozytywnym wpływie na zdrowie i urodę. Jagoda acai pomaga w odchudzaniu i w oczyszczaniu organizmu, dostarcza nam mnóstwa witamin i minerałów. Zawiera cenne kwasy tłuszczowe, dużo błonnika i ogromne ilości przeciwutleniaczy. Nic dziwnego, że stała się prawdziwym hitem na świecie.
 • Nasiona owocu granatu  zawierają bardzo dużą ilość przeciwutleniaczy, które eliminują z organizmu szkodliwe „wolne rodniki”, powodujące uszkadzanie i niszczenie komórek. Warto również dodać, że substancje zawarte w owocach granatu mają dobroczynny wpływ na układ krwionośny oraz serce.
 • Borówka jest również skutecznym przeciwutleniaczem, ale także świetnym źródłem witaminy C oraz skutecznie poprawia wzrok.
 • Ziarna kakaowca są świetnym źródłem minerałów. To najlepsze na świecie źródło magnezu, chromu, dobrze przyswajalnego przez organizm wapnia. Są największym naturalnym źródłem żelaza, manganu, cynku, miedzi. Zawierają bardzo dużą ilość przeciwutleniaczy oraz są dobrym źródłem witaminy C.

Obrazowo, powiem Ci, że jeden baton zawiera…

 • Tyle błonnika, ile znajduje się w jednej porcji płatków owsianych.
 • Tyle białka, ile zawiera jeden omlet.
 • Tyle tłuszczu, ile zmieści się na jednej łyżeczce oleju roślinnego.
 • Tak niewielką ilość węglowodanów, jaka znajduje się w jednej pomarańczy.
 • Tyle samo kalorii, co garść orzechów.

 wartości odżywcze

 

Batony Natural Balance są zdecydowanie lepszym wyborem niż przekąski, do których przywykliśmy.

Zawierają o wiele więcej białka i błonnika, który przyczynia się do uczucia sytości i poprawia trawienie.

Przekąski takie jak batoniki müsli czy batony czekoladowe zazwyczaj zawierają dużo cukru i tłuszczu, a jedynie 8-10% białka i 3-5% błonnika.

Batony Natural Balance proponowane przez Wellness by Oriflame są bogate w białko, mają go prawie 20% i błonnika ok. 10%.

Teraz Uwaga!

Trochę ciekawostek:

 • Batony mogą jeść dzieci od 3 roku życia. Są naprawdę smaczne. Jedliśmy już je. Nam bardziej smakuje baton czekoladowy, ale oba są dobre. Owocowy ze swej natury jest bardziej kwaśny. Są syte, zaspokajają głód i apetyt na słodkie przekąski. I są zdrowe.
 • Batony Natural Balance to batony proteinowe i można je używać zamiast innych batonów proteinowych dostępnych na rynku? Zawierają węglowodany o niskim indeksie glikemicznym oraz ok. 8 gramów białka, co czyni je doskonałą przekąska przed ćwiczeniami lub po. Dostarczają organizmowi dodatkowego paliwa. Są doskonałe dla osób ćwiczących i chodzących na siłownię. Z uwagi na to, że my ćwiczymy „spadają nam, jak z nieba”.
 • Batony Natural Balance mogą być spożywane przez cukrzyków. Mają one niski indeks glikemiczny o wartości ok. 40. Zawartość węglowodanów w jednym batonie to ok. 18 gramów, z czego 11 gramów to cukry proste. W przypadku bardziej szczegółowych pytań czy wątpliwości zalecamy skontaktowanie się lekarzem.
 • Jeśli jesteś alergikiem lub Twój  organizm nie toleruje któregoś ze składników (mleka, soi, glutenu), należy być ostrożnym lub unikać stosowania produktu.
 • Batony Natural Balance są bezpieczne zarówno dla matki jak i dla płodu/dziecka, gdy spożywane są jako zdrowa przekąska.
 • Batony Natural Balance nie stanowią alternatywy dla normalnego posiłku, są jedynie zdrową przekąską proteinową.
 • Soja stosowana w batonach jest źródłem wysokiej jakości białka wegetariańskiego, które posiada wiele korzyści zdrowotnych. Może obniżać poziom złego cholesterolu we krwi i zmniejszać ryzyko chorób serca. Soja stosowana w Batonach Natural Balance nie jest modyfikowana genetycznie.
 • Batony Natural Balance są słodkie, ponieważ zawierają fruktozę, która nadaje im przyjemny słodki smak, miękkość i teksturę. Fruktoza jest naturalnym cukrem, tak jak glukoza i sacharoza, lecz ma bardzo niski indeks glikemiczny.

Jednym słowem: POLECAMY!

A jak to wygląda na naszym rynku detalicznym? Oto fragment Programu TVN Styl – Wiem Co Jem na temat batonów właśnie. Kliknij na poniższy obrazek.

 batony

Wracając do batonów Wellness by Oriflame.

Jak stosować:

Zjadać, jako zdrową przekąskę.

 • Baton Natural Balance z kawałkami owoców – kod: 25386
 • Baton Natural Balancez kawałkami czekolady – kod: 25385

Cena opakowania wg ceny katalogowej: 54,90 zł. W opakowaniu jest 7 osobno zapakowanych batonów.

 

Chcesz kupić taniej? Zapraszam tutaj.

 

 

 

Życzymy zdrowia.

Krystyna Szajewko-Grabowska i Marek Grabowski

Zapraszamy do naszych programów:

Zdrowe odżywianieBiznes internetowy na bazie zdrowego odżywianiaBiznes internetowy na bazie urody